MISJA PRZEDSZKOLA

W naszym przedszkolu:

• Dostarczamy dzieciom miłych wspomnień na całe życie.
  • Szanujemy i przestrzegamy prawa dziecka.
  • Każde dziecko jest dla nas ważne, kochane, traktowane indywidualnie i podmiotowo.
  • Pomagamy dzieciom w pozytywnym postrzeganiu siebie i rozumieniu swoich uczuć.
  • Prowadzimy edukację proekologiczną i prozdrowotną, wyrabiamy u dzieci nawyki higieniczne, zdrowotne, ekologiczne.
  • Jesteśmy otwarci na propozycje i współpracę z rodzicami i środowiskiem lokalnym.
  • Służymy pomocą w razie trudności wychowawczych.
  • Przywiązujemy dużą wagę do świąt rodzinnych, poznajemy i kultywujemy tradycje związane z naszym regionem.
  • Zaspokajamy potrzebę swobodnej i bezpiecznej zabawy.
  • Organizujemy różnorodne i atrakcyjne zajęcia: wycieczki, wyjazdy do teatru, pikniki, spotkania z ciekawymi ludźmi, uroczystości przedszkolne.
  • Prowadzimy działania mające na celu wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich dzieci.
  • Zapewniamy wszechstronny rozwój każdego dziecka.